Znamy wygrodzenia magazynowe?
osprzęt wózki widłowe Wynajem ogrodzeń budowlanych

Zawsze powinniśmy starać się przewidywać różne sytuacje, które mogą pojawić się w naszej firmie. Zwłaszcza takie, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu naszych pracowników, a to oznacza, że do minimum powinniśmy próbować ograniczać wszelkie zagrożenia i wypadki przy pracy. Jak się okazuje, możemy sobie to ułatwić, jeśli tylko sprawdzimy, co konkretnie możemy zyskać, jeśli zainwestujemy w wygrodzenia magazynowe. Jak się okaże, inwestując niewielkie pieniądze, możemy znacznie podnieść w naszej firmie bezpieczeństwo pracy.

Przede wszystkim regały

W magazynach regały zazwyczaj mają znaczne wysokości, a dodatkowo niejednokrotnie wypełnione są po brzegi różnymi produktami. Chociaż każdy stara się je układać najlepiej jak może, to jednak nie możemy wykluczyć, że coś z tego regału spadnie, a jeśli uderzy w pracownika, to może wyrządzić mu dużą krzywdę. Dlatego właśnie warto spojrzeć na specjalne siatki, które pomogą nam zabezpieczyć regały tak, aby nic z nich nie spadało.

Takie wygrodzenia magazynowe w postaci siatek, to dobre rozwiązanie, ponieważ są one wytrzymałe, a jednocześnie pozwalają dostrzec, co się za nimi znajduje na danym regale.

www.ktp.edu.pl

Całe powierzchnie

Czasami jest tak, że potrzebujemy jakiejś powierzchni magazynu, aby postawić tam jakąś maszynę, albo wykorzystać ją do innych celów i nie chcemy, żeby niepowołani pracownicy tam się kręcili. Wówczas takie wygrodzenia magazynowe mogą służyć do odgrodzenia wybranej przez nas powierzchni tak, aby tylko osoby upoważnione miały do niej dostęp. Wystarczy, że postawimy siatkę, w której będą zamontowane drzwi, górę możemy pociągnąć do sufitu, a jeśli nie chcemy, aby siatka była aż tak wysoka, na odpowiedniej wysokości możemy położyć siatkę poziomą, która będzie chroniła wyznaczony obszar od góry. Takie rozwiązanie pozwoli nam szybko, tanio i jednocześnie bezpiecznie, odgrodzić interesującą nas przestrzeń, tak abyśmy mieli pewność, że nikt nie będzie nam po niej ciągle chodził. Warto zobaczyć jakie wygrodzenia magazynowe mogą nam być zaproponowane i zastanowić się, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszej firmie. Wówczas może się okazać, że znalezienie odpowiedniego rozwiązania nie będzie takie trudne, a my wiedząc że dołożyliśmy wszelkich starań, do poprawy bezpieczeństwa, będziemy znacznie spokojniejsi.

Tym bardziej, że to nie jest drogie rozwiązanie.