Czasami materiały budowlane można oddać

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że materiały budowlane nie należą do najtańszych, a im więcej ich potrzebujemy, z tym większymi kosztami musimy się tutaj liczyć. To też oznacza, że czasami jest pokusa, aby nie brać ich za dużo, aby kupić ich dokładnie tyle ile potrzebujemy. Z jednej strony jest to kusząca propozycja, bo możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, z drugiej w razie braków, będziemy zmuszeni odrywać się od pracy i jechać specjalnie tylko po jedną rzecz i to dlatego, że chcąc zaoszczędzić nie chcieliśmy wziąć zapasowej paczki. A może powinniśmy skorzystać z trzeciej opcji i zanim wybierzemy się na zakupy powinniśmy się upewnić, czy możemy w danym sklepie dokonać zwrotu?

Weźmy trochę więcej

Jeżeli zabieramy się za remont, to z pewnością zależy nam na tym, aby go jak najszybciej zakończyć. To oznacza, że nie będziemy zadowoleni z żadnych przerw, które będą nas odrywały od pracy i będą powodowały, że ten czas remontu będzie się wydłużał. Dlatego zawsze warto pamiętać o tym, aby brać trochę więcej materiałów budowlanych, niż to wyszło z naszego wyliczenia. Jedną puszkę więcej, worek, jeden pędzel więcej. Dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że nie będziemy musieli się co chwilę odrywać od pracy, żeby jechać do sklepu i dokupić to co nam zabrakło. Tak naprawdę w ten sposób tracimy nie tylko czas, ale również pieniądze, bo musimy dodatkowo jechać do sklepu, zamiast wszystko kupić za pierwszym razem. Oczywiście to nie oznacza, że musimy od razu kupować dużo więcej, zazwyczaj jedno opakowanie więcej wystarczy.

Poza tym, jeśli coś zostanie, to warto mieć schowany zapas, w razie gdyby się okazało, że jakaś płytka odpadła, albo że uderzyliśmy w ścianę i jej kawałek odpadł, co wiązać się będzie z koniecznością wypełnienia dziury i zamalowania farbą. Wówczas taki zapas na pewno się przyda, bo zaoszczędzi nam jazdy do sklepu.

Upewnijmy się jaki jest regulamin

Coraz więcej sklepów budowlanych stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. To oznacza, że w regulaminie często mają zapisane, że jeśli kupimy u nich jakieś materiały budowlane, ale nie otworzymy danego opakowania, jeśli będzie ono fabrycznie zamknięte, a my będziemy mieli paragon poświadczający dany zakup, to będziemy mogli takie opakowanie zwrócić. To oznacza, że spokojnie możemy kupić więcej materiałów budowlanych, a później zdecydować ile z nich chcemy oddać, a ile chcemy sobie zostawić w zapasie, w razie gdyby były potrzebne w przyszłości. Oczywiście musimy przy tym pamiętać, że takie opakowanie musi być fabrycznie zamknięte, a więc jeśli nie mamy potrzeby otwierania danego opakowania, to go nie otwierajmy, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Warto zobaczyć jakie mamy możliwości. Zastanowić się czy nasz sklep budowlany oferuje możliwość zwrotu nieotwartych produktów. Na pewno najgorszą decyzją będzie kupienie takiej ilości materiałów budowlanych, które będą wyliczone co do sztuki. Wówczas może się okazać, że będzie ich jednak za mało i konieczna będzie dalsza wizyta w sklepie.