Księga wieczysta – pod lupą
https://hydrauliq.pl/hydraulik-serock/ zarządca nieruchomości zarządzanie budynkami poznań ul. Palacza 104, 60-274 Poznań

Wielu z nas najczęściej podczas wybierania mieszkania do zakupu kieruje się własnymi upodobaniami. Ma być duże, w dobrej lokalizacji, po prostu ładne, ale także, a może i nawet przede wszystkim dobrze by było, gdyby miało przystępną cenę. Jednak w moim odczuciu nie do końca te kryteria są najważniejsze, bowiem istotą całej sprawy jest bezpieczny zakup. Co to oznacza? Okazuje się, że każde mieszkanie posiada swoją historię, a może i nawet tajemnicę ukrytą przed kupującym.

Owa zagadka, kryje się na kartach księgi wieczystej, która posiada każda dostępna na rynku nieruchomość. Księga wieczysta jest niezwykle ważnym rejestrem, bowiem zawiera wszelkie niezbędne informacje o aktualnym stanie danej nieruchomości. Oprócz podstawowych informacji, które bez trudu możemy otrzymać z innych źródeł, otrzymujemy pełne dane dotyczące lokalizacji, powierzchni, ale także o właścicielu oraz ewentualnych użytkownikach. Poza tym księga wieczysta to także możliwość sprawdzenia, czy dana nieruchomość nie posiada jakiś obciążeń, czy nie jest objęta hipoteką.

Dzięki takiej wiedzy mamy szansę poznać całą prawdę oraz uniknąć problemów w późniejszym czasie, które mogą być związane z jakimiś niedomówieniem. Obecnie wszystkie dostępne oferty w biurze nieruchomość objęte są weryfikacją pod tym kątem. Niemniej jednak warto sprawdzić wszystko we własnym zakresie, aby mieć stuprocentową pewność. Wystarczy tylko poprosić agenta o numer księgi wieczystej, a następnie złożyć wniosek o udostępnienie odpisu z danej księgi.