Zegar w salonie – jaki wybrać
płytki imitujące beton

Wybór akcesoriów wnętrz najczęściej odbywa się już w końcowej fazie remontu, czy przearanżowań pomieszczeń. Salon jest to najbardziej reprezentatywne miejsce domu lub mieszkania w którym spędza się najwięcej czasu i przyjmuje gości. W tym właśnie wnętrzu kładzie się największy nacisk na odpowiedni dobór elementów dekoracyjnych.

firanki do pokoju

Najważniejsze jest to, aby pamiętać, żeby były one dobrane po pierwsze: w stylu jak najbardziej pasującym do ścian, mebli, podłóg, czyli reguła spójności. Największym błędem popełnianym w doborze dodatków jest gromadzenie niepotrzebnych przedmiotów, które różnią się od siebie zdecydowanie stylem, wielkością i kolorem. Często zauważalne jest to w momencie, gdy elementy te są np.

prezentem lub podarunkiem i ciężko się ich pozbyć. Jednym z najbardziej wyszukanych i centralnych elementów dekoracyjnych z pewnością jest zegar. Przedmiot, który spełnia funkcję głównie informacyjną, lecz przy okazji może stać się jedną z najbardziej wyszukanych dodatków aranżacji wnętrz.

Dobranie odpowiedniego zegara zmienia się równolegle z ogólnie panującym wystrojem:

  • Nowoczesne wnętrza bardzo dobrze czują się z prostymi, minimalistycznymi zegarami, które pozbawione są zbędnych upiększeń, czy dekoracji. Najlepszym rozwiązaniem są w tym wypadku zegary cyfrowe, posiadające szereg dodatkowych, użytecznych funkcji (kalendarz, temperatura);
  • Zegar w salonie klasycznym z reguły jest dość masywny, wykonany z dobrej jakości drewna. Charakteryzuje się prostotą z drobnymi elementami, które spełniają funkcje dekoracyjne;
  • Styl industrialny to dość nowy, lecz coraz częściej spotykany wśród urządzanych salonów.

    Tu świetnie odnajdują się zegary za których wykonaniem stoją zazwyczaj projektanci. Wykonane w ciekawy, niespotykany codziennie sposób, z odrobiną ekstrawagancji, zazwyczaj z surowo wyglądających materiałów, np. żelazo.

.