Wybieramy biurko dla dziecka
meble na wymiar bochnia Przepompownie wody

Jednym z najważniejszych elementów pokoju dla dziecka jest biurko. To bowiem właśnie przy nim nasza pociecha będzie spędzała dużo, jeśli nie większość swojego czasu – czy to w ramach zabawy, czy to korzystając z komputera lub laptopa, czy też odrabiając zadania domowe. Odpowiedni dobór biurka ma na celu nie tylko stworzenie ciekawej aranżacji w pokoju dziecka, ale być może przede wszystkim ochronę zdrowia naszej małej pociechy – wszak schorzenia kręgosłupa dotykają wiele osób i rozwijają się często już za młodu, będąc jedną z najczęstszych chorób wśród dzieci.

Warto więc zadbać o to, aby dziecko bawiło się i uczyło przy dobrze dobranym stoliku oraz na wygodnym krzesełku, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że jego kręgosłup pozostanie zdrowy. Ale na co tak właściwie zwrócić uwagę, kiedy przyjdzie nam wybierać biurko dla dziecka? Wśród najważniejszych czynników mamy:

  • wymiary dostosowane do wieku dziecka,
  • możliwość dopasowania wysokości stołu,
  • możliwość pochylenia blatu,
  • solidność i stabilność stołu,
  • materiał i wykończenie.

Oczywiście wymiary stołu będą zależne od wieku dziecka i powinny być dostosowane do wzrostu naszej pociechy, aby dziecko mogło wygodnie usiąść i dosięgnąć do blatu.

Sam blat nie powinien być aż tak duży jak w przypadku biurek dla dorosłych – malec nie potrzebuje wszak aż tyle miejsca.

Jak dostosować biurko dla dziecka?

www.officefair.com.pl

Aby mieć możliwość dostosowania biurka wraz z rozwojem dziecka, można postawić na meble z możliwością regulacji ich wysokości. W ten sposób z biurka nasze dziecko będzie mogło korzystać nawet po kilku latach – jedyne, co będziemy musieli robić to na bieżąco dostosowywać jego wysokość do wzrostu naszej pociechy.

Dobrym pomysłem jest również regulacja nachylenia blatu, dzięki czemu o wiele łatwiejsze będzie czytanie, pisanie czy rysowanie. Oczywiście duże znacznie ma także solidne wykonanie mebla oraz materiał i sposób wykończenia – jest to w szczególności ważne, gdyż biurko może niekiedy mieć ostre i niebezpieczne dla dziecka krawędzie.