Podłoga w salonie
https://deskaprojekt.pl/ pokrowce na krzesła bankietowe

Salon jest tymi miejscem gdzie zazwyczaj odbywa się całe życie rodzinne. To właśnie tutaj podejmuje się gości, je posiłki i ogląda wspólnie telewizję. Zazwyczaj kusi on także bogatą biblioteczką wyposażoną nie tylko w książki, ale też gry planszowe. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób podczas remontowania mieszkania, czy domu tak dużą wagę przywiązuje właśnie do dekoracji i wyposażenia pokoju dziennego.

Jest on bowiem niezmiernie ważny, stanowi centrum domu, ale też oazę ciszy, kiedy każdy rozejdzie się do swojego pokoju. Na podłodze w tym pomieszczeniu w większości przypadków znajduje się dywan, lecz to na jaki się zdecydujemy zależy już tylko od własnych preferencji. Jak wiadomo, dywan optycznie zwiększa przestrzeń, jednak w przypadku salonu dodatkowo stwarza on przestrzeń do chociażby leżenia na podłodze. Co więcej, wiele osób posiada nawyk chodzenia po domu na boso, co poprzez ciepły dywan na podłodze może być w pełni akceptowalne i nie mające złego wpływu na zdrowie.

www.agroland.agro.pl

Decydując się zatem na dywan do salonu powinniśmy zadać sobie pytanie, jaki tak właściwie ma on być?

Jaki dywan do salonu?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozmiar, czy chcemy aby dywan znajdował się na całej przestrzeni pomieszczenia, czy tylko w jego konkretnym miejscu. Zgodnie z tym będziemy bowiem dobierać jego grubość, kolorystykę, czy materiał. Ważnym wyznacznikiem podczas wyboru dywanu jest również fakt posiadania zwierząt. Jako że zazwyczaj mają one sierść, która zostaje niemalże wszędzie, warto wybrać taki dywan, na którym nie będzie ona aż tak widoczna.

Można tu zastosować chociażby taktykę dopasowania koloru dywanu do umaszczenia pupila. Na rynku dostępny jest bogaty wachlarz materiałów, czy wzorów dywanów. Są zarówno te klasyczne, o krótkim włosiu, jak również te o nieco dłuższym i grubym, a także cieńszym. Niektóre są niezwykle przyjemne w dotyku, inne celowo dosyć szorstkie.

Wybór trzeba jednak podyktować nie tylko wygodą, ale też sposobem w jaki utrzymuje się dany dywan w czystości. Mając mało czasu na sprzątanie, zdecydowanie warto zdecydować się na taki, który będzie łatwy w odkurzaniu, czy spieraniu małych plam. W ten sposób zaoszczędzimy sobie nie tylko zmartwień, ale też godzin pracy.