Organizacja szafy – praktyczne porady
majtki modelujące pośladki meble do kawiarni

Chyba każdego z nas uderza czasem myśl, że należałoby uprzątnąć w szafie. Kojarzy nam się to z pewnym odcięciem się od pełnej bałaganu przeszłości oraz porządkiem, którego chcielibyśmy doświadczyć także w życiu. Sprzątanie szafy to także moment kiedy uświadamiamy sobie ile rzeczy udało nam się zgromadzić przez ostatnie miesiące, a ile z nich faktycznie używaliśmy. Jest to zatem często smutne zderzenie z rzeczywistością, ale też ekscytacja i radość kiedy znajdujemy nasze ulubione ubrania, czy bibeloty. Faktem jest, że powinniśmy sprzątać systematycznie, aby bałagan nie piętrzył się w nieskończoność, lecz małymi partami był regularnie uprzątany.

Co jednak kiedy już uda nam się opróżnić całą szafę i ją wyczyścić? Jak nie dopuścić do ponownego zapanowania w niej chaosu? Warto korzystać z wielu praktycznych porad, które mogą umilić nam korzystanie z naszej szafy. Przede wszystkim warto jak najwięcej rzeczy powiesić na wieszakach, aby mieć do nich szybki dostęp oraz by widzieć je przy każdym otwieraniu mebla. W ten sposób nie umknie nam żadne ubranie, zatem będziemy starali się używać w miarę wszystkich z nich, co oczywiście jak wiadomo nigdy nie jest możliwe. Poza tym, warto także powiesić w szafie zapach, dzięki któremu będziemy czuli motywację do utrzymania porządku, a nasze ubrania będą pięknie pachnieć.

Jak układać ubrania?

https://www.mebleblackart.pl/sofy-z-funkcj-spania,47,47

Pośród przydatnych porad jak układać nasze ubrania, ciekawą jest segregowanie ich według kolorów.

W ten sposób mamy szybki pogląd na to ile mniej więcej posiadamy ubrań w danym odcieniu. Łatwo wtedy wybierać nam chociażby zestawy do pracy i na co dzień. Wiadomo, do pracy będziemy stawiać na klasyczne kolory i delikatnie desenie, natomiast na co dzień możemy nieco zaszaleć z bardziej wyrazistymi kolorami i niekiedy krzykliwymi wzorami. Rzeczy takie jak bielizna, skarpety, a także stroje kąpielowe warto trzymać dobrze złożone. W ten sposób będą zajmowały nieco mniej miejsca oraz będą odpowiednio uporządkowane.

Dodatkowo, może przy tym pomóc używanie różnego rodzaju pudełek czy organizerów. Dzięki temu w łatwy sposób możemy posegregować chociażby skarpetki na te grubsze, cieńsze, rajstopy, getry, czy podkolanówki.