kolana segmentowe szablony

Bramy przesuwne zaliczane są do jednych z najpopularniejszych rozwiązań. Są łatwe w montażu oraz w użytkowaniu, co zapewne wpływa na stopień ich popularności. Pomimo tego można wyróżnić kilka rodzajów bram przesuwnych. Każda z nich różni się m.

in. trwałością, jak również sposobem otwierania. Przed zakupem bramy przesuwnej należy wziąć pod uwagę przewidywalną liczbę cykli. Do jednego cyklu wlicza się otwarcie i zamknięcie bramy.

W przypadku domków jednorodzinnych ilość cyklów w ciągu dnia jest mniejsza, w porównaniu do osiedli. Z tego powodu do domków jednorodzinnych należy wybrać inne bramy przesuwne. Nie muszą być one tak wytrzymałe, co w przypadku bram przesuwnych, które montowane będą na osiedlach. Trzeba również rozważyć kierunek otwierania bramy przesuwnej.

Decydując się na bramę przesuwną należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej długości linii prostej ogrodzenia. Dzięki temu brama będzie mogła w pełni otworzyć się. Bramy przesuwne zaliczają się do stosunkowo trwałych, jednak każdy jej posiadacz powinien zakupić specjalny środek antykorozyjny. Dzięki niemu można będzie skutecznie zapobiegać osadzaniu rdzy.

Kolejną kwestią do przemyślenia jest to czy brama ma być otwierana ręcznie czy automatycznie.