wyroby ze stali nierdzewnej

Bramy narażone są na wiele szkodliwych czynników atmosferycznych. Mogą one spowodować nie tylko pogorszenie estetyki, ale również funkcjonalności. Właściciele bram często zmagają się z rdzą, która niejednokrotnie przyczynia się do krótszego jej użytkowania. Przed korozją można się jednak łatwo zabezpieczyć.

Usunięcie rdzy jest możliwe nawet w przypadku jej wystąpienia. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest zakup emalii antykorozyjnej. Jej skuteczność jest bardzo wysoka zwłaszcza, gdy rdza pojawiła się na poszczególnych elementach bramy. Początkowo należy oczyścić bramę z różnych zabrudzeń oraz z olejów czy smarów.

Następnie emalią trzeba pokryć rdzę. Niekiedy warstwę preparatu należy nałożyć kilkukrotnie pamiętając przy tym o zaleceniach producenta. Większość producentów wytwarza emalie w kilku wersjach kolorystycznych. Jako profilaktykę przed korozją można zastosować cynkowanie ogniowe.

Wówczas brama zostaje zanurzona w specjalnym roztworze, który zawiera cynk. Bardzo istotna jest również temperatura, która powinna wynosić co najmniej kilkaset stopni. Dzięki tej metodzie zwiększa się odporność bramy na większość czynników atmosferycznych, które mogłyby spowodować jej zniszczenie. Poprawie ulega także sama struktura materiału, głównie ze względu na to, że cynk posiada właściwość wniknięcia do materiału.