CFO Outsourcing Kraków: zewnętrzny dyrektor finansowy http://www.bisnode.pl/blog/

W dzisiejszych realiach kredyt może dostać niemal każdy. Chodzi tutaj głównie o niewielkie pożyczki, do których pozyskania wystarcza kilkanaście minut.

www.lambda.bydgoszcz.pl

W tym czasie trudno jest sprawdzić wypłacalność klienta, jednak dla instytucji udzielającej tego typu kredytów nie jest to takie ważne. Niewielkie pożyczki stanowią dość istotne źródło dochodów dla banków.

Dla większości ludzi ryzyko związane z na przykład pożyczeniem tysiąca złotych jest niewielkie, a to sprawia, że banki nie mogą narzekać na brak klientów zainteresowanych omawianym rodzajem usług finansowych. Nawet jeśli część tych osób będzie płaciło raty z opóźnieniem, to i tak dla banku jest to korzystne.

Wcześniej czy później odzyska on swoje pieniądze, a dochód z dużej liczby klientów będzie zadowalający. Zdaje się, że niewielkie pożyczki często są brane zbyt pochopnie.

No bo czy faktycznie nie możemy poczekać na zakup nowego telewizora kilka miesięcy albo czy koniecznie w te wakacje musimy udać się do Egiptu? Z niektórych rzeczy trzeba czasem zrezygnować, jeśli nas na nie chwilowo nie stać.