Deski tarasowe lepsze od płytek?
http://techtynk.pl/tynki-maszynowe/ książki używane

Taras to specyficzne miejsce, ponieważ dzieje się na nim bardzo dużo. To tutaj zazwyczaj przy ładnej pogodzie przyjmujemy gości, to tutaj bawią się nasze dzieci, jak również tutaj wystawiamy pranie. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby był on odpowiednio przygotowany. Tak, żeby z jednej strony był funkcjonalny, a z drugiej, żeby się jak najładniej prezentował.

Dlatego powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu na to, aby właściwie go zaaranżować.

Co na tarasie?

Jeżeli zaczniemy szukać inspiracji, to szybko się okaże, że na tarasie może się pojawić wiele ciekawych rzeczy, które sprawią, że będzie on miejscem uwielbianym przez całą rodzinę. Możemy na nim ustawić stolik i krzesła, mogą się także pojawić doniczki z kwiatami, a do tego jeszcze może się znaleźć niewielki płotek, który odgrodzi nas od sąsiadów. Jednak najważniejsze jest to, aby taras był wyłożony odpowiednim materiałem.

Świetnie więc, mogą się tutaj sprawdzić deski tarasowe, które wykonane są z drewna, a co się z tym wiąże, będą bardzo odporne. Przede wszystkim są one dość grube, a więc możemy mieć pewność, że chodzenie po nich nie będzie miało na nie negatywnego wpływu. Po drugie, są bardzo proste w czyszczeniu, więc wystarczy, że raz na jakiś czas przejedziemy po nich mopem, a one cały czas będą się prezentowały tak, jakby dopiero były położone. Do tego jeszcze odporne są na działanie ostrego słońca i dużego mrozu, deszcz i śnieg także im nie straszne, a do plusów z pewnością należy zaliczyć to, że po deszczu bardzo szybko wysychają, więc swobodnie będziemy mogli z takiego tarasu korzystać.

Nawet jeśli są mokre, to nie będą śliskie, a to oznacza, że możemy się zawsze czuć na nich bezpiecznie.

www.completeit.pl

Łatwy montaż

Argumentem, który z pewnością przemawia za tym, aby kupić takie deski tarasowe, jest też z pewnością to, że są one bardzo proste w montażu. Praktycznie starczy do podłoża przyczepić legary, a następnie na nich układać takie deski. Łączą się one ze sobą dokładnie w taki sam sposób jak panele, więc nie będziemy mieli problemów z tym, aby je samemu zamocować.

Do tego, warto jeszcze powiedzieć, że na końcu powinniśmy je przykręcić do legarów, tak abyśmy mieli pewność, że nic się z nimi nie stanie. Jeśli chcemy też, aby nie tylko były funkcjonalne, ale też żeby elegancko się prezentowały, to z pewnością powinniśmy popatrzeć za specjalnymi listwami, które zamontujemy dookoła nich, jak także za odpowiednimi zaślepkami, dzięki którym będziemy mogli zamknąć ich otwory, tak aby żadne robaki nam się w nich nie chowały. To wszystko, w połączeniu z różnorodnością kolorystyczną sprawia, że tego typu deski są coraz częściej wybierane na tarasy, a co więcej, nawet pojawiają się na balkonach, bo ludzie wiedzą, że taki wydatek im się opłaci. Koniecznie popatrzmy jak to wszystko się prezentuje, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy dla siebie coś naprawdę odpowiedniego, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nasz taras jest idealny.