Co wybrać do łazienki?
wycieraczki do butów kafelki łazienkowe stargard

Projektowanie łazienki w nowym domu i mieszkaniu wywołuje zwykle bardzo dużo emocji. To właśnie na gruncie tego pomieszczenia rozgrywa się odwieczny dylemat związany z tym, czy lepsza będzie wanna, czy może prysznic. Wielkie szczęście mają ci, którzy mogą pozwolić sobie na zamontowanie obu tych sprzętów, ponieważ wtedy mogą czerpać z korzyści obu z nich. Niestety większość osób stoi jednak w tym krytycznym momencie przed wyborem, który to może pociągnąć za sobą wiele różnych konsekwencji.

Mimo że dylemat ten wydaje się zgoła błahy, nic bardziej mylnego. Wanna lub prysznic potrafią naprawdę zmienić dużo w codziennym funkcjonowaniu domowników, poza tym mają nieco inny metraż. Ciągnie to zatem za sobą również inną aranżację łazienki, w zależności od właśnie tego niepozornego wyboru. Spotkać się możemy ze zwolennikami obu sprzętów, którzy to wychwalają ich zalety, zapominając jednak o istotnych wadach.

Chcąc zatem dopasować do swojej łazienki prysznic lub wannę, warto zapoznać się z możliwościami jakie mogą one dawać, lecz również pewnymi ograniczeniami. Wtedy być może uda nam się podjąć dobrą decyzję.

antykoncepcyjnie.com.pl

Wanna czy prysznic – wady i zalety

Wanna to po pierwsze sprzęt o większych gabarytach. Poza tym występuje w różnorakich kształtach, przez co możemy ją dopasować idealnie do możliwości metrażowych łazienki.

Co więcej, ze względu na jej niezwykłe walory estetyczne, może ona stać się ozdobą i atrakcją każdej łazienki. Wanna będzie z pewnością przydatna w każdym domu gdzie są dzieci, ale też osoby z niepełnosprawnością ruchową. Poza tym, przydatna jest również właścicielom psów. Nie można także pominąć możliwości relaksu, jakie oferowane są przez wannę.

Z jej wad można jednak wymienić zdecydowanie większe zużycie wody, duże gabaryty, a także konieczność dbania o nią, szczególnie gdy jest akrylowa. Z kolei prysznic to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zminimalizować swój czas w łazience. Branie prysznica to bowiem bardzo szybka czynność, w której nie ma miejsca na długie godziny stania w kabinie. Poza tym, instalacja prysznica może także odbić się bardzo pozytywnie na naszym budżecie.

Nie da się bowiem ukryć, że podczas prysznica zużywamy znacznie mniej wody niż w trakcie kąpieli.