Co należy przemyśleć przed zakupem mieszkania?
obsługa nieruchomości zarządzanie nieruchomościami poznań ul. Palacza 104 Komorniki inwestycje mieszkaniowe Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach

Wiele osób na samą myśl o kupnie nowego mieszkania przeżywa prawdziwą euforię. Trzeba jednak koniecznie przypilnować, by entuzjazm nie przesłonił wszystkiego i zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Jakie kwestie powinno się rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem kluczowych poszukiwań? W pierwszej kolejności powinno się przede wszystkim zastanowić, kiedy mieszkanie będzie potrzebne. W przypadku chęci zdobycia lokalu możliwie jak najszybciej, nie powinno się w ogóle rozważać ofert z rynku pierwotnego, ponieważ wiążą się one z oczekiwaniem na jego powstanie. Warto jednak zauważyć, że nawet przebierając w mieszkaniach z rynku wtórnego, najlepiej mieć kilka miesięcy na dokonanie transakcji, ponieważ pośpiech sprzyja nieprzemyślanym decyzją.

Równie ważną sprawą okazuje się oczywiście kwota, jaką można przeznaczyć na zakup upragnionego mieszkania. Dużo ludzi kupuje nieruchomości, korzystając z kredytu, dlatego warto, by w pierwszej kolejności sprawdzili swoją zdolność kredytową. Potem trzeba ustalić priorytety. Mając na mieszkanie określoną z góry kwotę, należy podjąć decyzję, czy istotniejsza jest lokalizacja czy raczej wielkość lokalu. Zwykle bowiem trzeba wybierać między dużymi mieszkaniami na obrzeżach miasta bądź małymi w centrum.